Purjelaev Hoppet

Hoppeti Facebooki leht
Hoppeti koduleht

Ainus eestiaegne säilinud ja tänapäevani seilav ajalooline laev ~ Wabariigi Kauneim Laev ~ 94 aastane kahvelkuunar Hoppet kutsub nüüdsest Saaremaal pardale mere- ja maitserännakutele. Uhke kuunar ehitati algselt kaubalaevaks Läänemaal Spithami külas aastatel 1925–1926, rannarootslastest laevaehitajad panid talle nimeks Hoppet, mis tähendab Rootsi keeles Lootus.

Laeva renoveerimine lõppes ja rahvusvahelised kultuuriprojektid said ühele poole ning laev on tagasi Eesti vetes ja uued tuuled puhuvad et pakkuda esmakordselt teenusena elamussõite ja võimalust tulla pardale ning minna nuusutada koos soolast mereõhku ja tunda Eesti rannaelu kui ka merendusajalugu, siis kui laevad olid puust ja mehed rauast. Samuti avardasime salongi ala ja siseruume et oleks laialdasem võimalus teenuseid pakkuda ja mugavamalt pardal külalisel end tunda.

Aga mida teha Saaremaal? Mida teha lastega Saaremaal? Mida teha firma töötajatega Saaremaal? Mida teha Kuressaares? Millal te Abruka saarel käisite?
Siin leiate kindlasti kuhjaga ideid ja võimalusi:
2 mastiline kuunar on kuni 50 kohaline merele väljasõiduks, sh ca 20-kohalise Admiral von Bellingshauseni nimelise restoran-salongiga (mis avatud ka talvel peoruumideks). Mahe- ja ulukimenüü, ning skandinaavia rannarahva söök  – kõik autentne tooraine mida kokkame ajaloolisel laeval. Pardal avatud ka mõnus baariosa kus vaid hää kraam ja auhinnatud snapsid nii maalt kui merelt, kus pakume saare käsitöö džinne, -öluteid ja -siidreid ning maailmas auhindu pälvinud häid jooke – üle maailmaruumi. Laeval on kohaliku Saaremaa käsitöö toodanguna oma Ohvitseride Gin, Pootsmani Koduöluti ja Abruka Näkineiu Siider ning Viking Axe Rabarbari schnapps(Salongile on omistatud ka Saaremaa EHTNE kvaliteetmärgis (see,on märgis, mis viitab toote või teenuse piirkondlikule päritolule- toode või teenus on valminud Saare- ja Muhumaa puhta loodusega keskkonnas, kohalike inimeste töö ja kogemustega).

Purjelaev Hoppet – “Parim Turismiobjekt 2019” nominent Eesti Turismifirmade Liidu poolt esitatud TOUREST turismimessil.

Suwitajate Purjelaewareisid Abruka saarele. Lahesõidud. Kontserdid merelPäikeseloojangu kruiisid. Ajaloohõngulised stiilsed juubelid, tähtpäevad, pulmad, kohtumised väliskülalistele, linnavaade, firma tiimiga väljasõidud & suvepäevad, motivatsioonisõidud ~ sündmus ajalooliste purjede all. Väliskülaliste vastuvõtud. Klassiekskursioonid, laste- ja noortelaagrid. Rändame ajas ja ruumis!

(Meie teenuseid on tunnustatud ka EHE märgisega (Ehtne ja Huvitav Eesti – on ökoturismi kvaliteedimärgis, millega tunnustatakse ja turundatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid ja -teenuseid).

ABRUKA SAAR: Päevakruiisid, Suvepäevad, Privaatsõidud, Iidne põlismets, Kontserdid päikeseloojangus, Pulmad merel, Rannarahva gurmee, Jalgrattaga avastamine, Autokastis ekskursioonituurid, Lõkkeõhtud, Noortelaagrid, Klassiekskursioonid, Asutuste, firmade ja ettevõtete suvepäevad, Kokkutulekud, Juubelite pidamine.

Meiega on mugav korraldada väikesaarele vaid päevakülastust, kus kogu seltskond on korraga pardal (ei jupitata paatide vms-ga), see loob rohkem kvaliteetaega tiimiga koos olla. Väikesaart saab mugavalt avastada jalgsi, jalgrattaga või autokastis sõites. Väljumised toimuvad Kuressaare südalinnast, Lossi pargist Raiekivi Säärelt.

Mittetulundusühing Spiritus Oceanum ja Wabariigi Purjelaevaühing ning meeskond tänavad kõiki kes meid külastavad – sedasi toetate Eesti ajaloolise purjelaeva käigus  hoidmist, mille kaudu aitate säilitada merekultuuri ja traditsioone.

© 2022: Active Life | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress